نحوه فعال کردن اتصال همزمان چند کاربر در ریموت دسکتاپ

نحوه فعال کردن اتصال همزمان چند کاربر در ریموت دسکتاپ

در ویندوز سرور 2012 تنظیمات پیش فرض به صورتی است که تنها یک user قادر به وارد شدن به سرور می باشد که در صورت نیاز به وارد شدن همزمان چند user به سرور می باید این قابلیت را در سرور فعال نمایید. بدین منظور دستورات زیر را اجرا نمایید:

در ابتدا  با فشردن همزمان دکمه های ویندوز و R بر روی کیبورد، وارد پنجره Run شوید و سپس gpedit.msc را تایپ نموده و بر روی Ok کلیک نمایید.

در حال حاضر پنجره Local group policy باز شده است که در سمت چپ این صفحه می باید گزینه Computer Configuration را بسط دهید سپس از میان موارد موجود Administrative Templates را انتخاب نمایید و در این قسمت Windows Components را بسط دهید.

بر روی Remote Desktop Services کلیک نمایید و از موارد نمایان شده گزینه Remote Desktop Session Host را انتخاب و در این بخش بر روی Connections کلیک نمایید. در این قسمت به منظور لغو قابلیتی که با آن تنها فقط یک user قادر به ریموت زدن به سرور است می باید گزینه Restrict Remote Desktop Services user to a single Remote Desktop Services session را در حالت Disable قرار دهید (بر روی این گزینه کلیک راست نمایید و گزینه Edit را انتخاب و سپس قسمت Disable را فعال نمایید).

سپس بر روی Limit number of connections کلیک راست کرده و سپس Edit  را انتخاب نمایید.

در پنجره باز شده می باید گزینه Enabled را فعال نمایید و سپس در قسمت Options می باید تعداد user هایی که می خواهید به سرور ریموت بزنند را در بخش RD Connections allowed انتخاب نمایید. در این مثال تعداد user را برابر با 5 در نظر گرفته ایم.

لازم به ذکر است در صورت تمایل به غیرفعال نمودن ، می باید عکس موارد بالا عمل نمایید و تمام مواردی که فعال می باشند را غیرفعال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *